Ta'lim oluvchilarning jonli jamiyatiga qo'shiling! Coursera loyihalari boʻyicha fikr almashing va hamkorlik qiling
Dunyoning 19 ta davlatiga umuman pul sarflamay grant asosida o'qishga borgan qiz
Shahrizoda Isomitdinova Toshkentdagi Amity Universitetini Axborot texnologiyalari yo'nalishi bo'yicha tamomlab, hozirda Huawei kompaniyasida faoliyatini davom ettirmoqda.
U oilada 3 qiz farzandning to'ng'ichi. Shahrizoda Universitetda o'qish davri mobaynida qo'lga kiritgan grantlari orqali dunyoning 19 ta davlatida bo'lgan.
Shahrizoda insonnig hayotda kamolotga yetishida Oliy ta'limning o'rni muhim deb hisoblaydigan qizlarimizdan. "Imkoniyatlardan maksimal foydalanib, jamiyatimizga hissa qo'shishni, boshqa qiizlarimiz ham hech narsa ilojsiz emasligini ko'rishlarini hohlaganman. Texnologiyalar olamida qizlar kam va biz buni o'zgartirishimiz kerak" – deydi Shahrizoda.
To'liq intervyu ushbu havolada 👉 link
IT ta'lim uyushmasi “Yulduz Tech Awards” sohiblariga 6 oy davomida Coursera platformasida bepul ta’lim olish imkonini beruvchi vaucherlar topshirdi
IT sohasida faoliyat yuritayotgan xotin-qizlarning mehnatiga munosib baho berish, ularni rag‘batlantirish, ularning yutuqlarini keng jamoatchilikka tanishtirish maqsadida Raqamli texnologiyalar vazirligi tomonidan ilk bor “Yulduz Tech Awards” taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir doirasida IT ta'lim uyushmasi qoshida faoliyat olib borayotgan IT Ladies hamjamiyati tomonidan 2024-yil davomida faoliyatlari keng yoritilib, targ'ib qilingan xotin-qizlarimiz ham taqdirlandi (link).
Taqdirlanganlar orasida AyTI sohasida faoliyat yuritayotgan Professor-o'qituvchilar, dasturchilar, muhandislar, loyiha menejerlaridan tortib, frilansing sohasida yuqori natijalarni qayd etayotgan ayol va qizlarimiz bor.
Tadbir davomida 20 dan ortiq xotin-qizlar IT sohasidagi muvaffaqiyatlari uchun mukofotlandi. Ularga homiylar tomonidan esdalik sovg‘alari topshirildi.
IT ta'lim uyushmasi tomonidan qizlarning yutuqlarini rag'batlantirish maqsadida 6 oylik Coursera platformasida bepul ta’lim olish imkonini beruvchi vaucherlar taqdim etildi.
IT ta’lim uyushmasi barcha yetakchi kompaniyalarni IT sohasida xotin-qizlarni rag‘batlantirish va qo‘llab-quvvatlash tashabbuslariga qo‘shilishga chaqiradi. Bu tashabbus ayollarning texnologik imkoniyatlarini oshirish bilan birga, mamlakatimizning raqamli taraqqiyotini yanada jadallashtirishga xizmat qiladi.
Darvoqe, Coursera platformasiga quyidagi havola orqali o'tib, Google, Amazon, Meta, IBM va Microsoft kabi dunyoga mashur IT kompaniyalarning kurslarida tahsil olib, xalqaro tan olingan sertifikatlarga ega bo'lish imkoniyati sizda ham bor: link
Sirdaryolik Informatika o'qituvchisi Dasturchilar festivaliga 60 nafar o'quvchisi bilan keldi
"Bir nafar o'quvchimning bo'lsa ham hayotda o'zining yo'lini to'g'ri topishiga hissam qo'shilsa bejiz yashamagan bo'laman" — Sirdaryo viloyatining Mirzaobod tumanidagi maktabning Informatika fani o'qituvchisi Dilmurod Yo'ldoshev.
Avval xabar berganimizdek (link), Toshkentda dasturchilar, texnologiya ishqibozlari va sanoat ekspertlarini birlashtirgan GDG DevFest dasturchilar festivali bo’lib o’tdi.
Ushbu festivalga AyTi sohasida faoliyat yuritayotgan 3 mingdan ortiq yoshlar tashrif buyurdi.
Tashrif buyurganlar orasida maktab o'quvchilarini ko'rib, ularning ustozlarini suhbatga tortdik.
Ma'lum bo'lishicha oquvchilar Sirdaryo viloyatining Mirzaobod tumanidagi maktabning 6-dan 10-sinfgacha bo'lgan AyTi sohasiga qiziqishi bo'lgan o'quvchilari ekan. Maktabning Informatika fani o'qituvchisi Dilmurod Yo'ldoshev maktabdagi boshqa tashabbuskor ustozlari bilan 60 nafar o'quvchini ota-onalarining ruxsati bilan ushbu tadbirga olib kelishgan.
"Bugungi yoshlar festivalida ishtirok etayotgan spikerlarni ko'rib, o'quvchilarim unda qatnashib, o'zlari uchun hayotda motivaciya olishlari kerak deb hisobladim. Bir nafar o'quvchimning bo'lsa ham hayotda o'z yo'lini topishiga hissam qo'shilsa o'zimni bejiz yashamayotganimni his qilaman. Tashabbusimni qo'llab-quvvatlagan hamkasblarimga rahmat", – deydi Dilmurod Yo'ldoshev.– deydi Dilmurod Yo'ldoshev.
Fursatdan foydalanib o'quvchilarining qiziqishlari va taqdiriga befarq bo'lmagan Dilmurod Yo'ldoshev singari fidoyi ustozlarimizga minnatdorlik bildiramiz!